W formie e-booków przygotowaliśmy dla Was już trzy książki zawierające teksty ks. Franciszka Blachnickiego. Publikacja Charyzmat i wierność to zbiór listów, przemówień, orędzi Sługi Bożego z lat 1981-1984. Ksiądz Blachnicki zachęca do stawienia czoła przeciwnościom bez nienawiści, ale z wiarą, nadzieją i miłością. Choć słowa te odnoszą się w dużej mierze do ówczesnej sytuacji historycznej, to nadal pozostają aktualne. Pozycja Charyzmat światło-życie zawiera teksty, które ukazują najważniejsze aspekty tego charyzmatu w Kościele. Szczególnie dla członków Ruchu Światło-Życie mogą one być zachętą do wierności temu, co zostało podarowane Ruchowi przez Boga dzięki otwartości na Boże dary jego Założyciela. Książka Godziny Taboru jest zapisem wspomnień ks. Blachnickiego dotyczących spotkań Ruchu Światło-Życie z kardynałem Wojtyłą a potem papieżem Janem Pawłem II - a wspomnienia te nie mają bynajmniej charakteru sentymentalnego, lecz pokazują, jaki wpływ miała osoba Błogosławionego Polaka na kształtowanie się ruchu.

Książki stanowią ciekawą lekturę nie tylko dla osób związanych z Ruchem Światło-Życie, ale także dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o jego charyzmacie.

Planujemy wydawanie kolejnych książek w formatach elektronicznych. Jeżeli podoba się Wam nowa forma przekazywania treści – napiszcie do nas. Chętnie poznamy tytuły, które chcielibyście czytać w wersji elektronicznej.

E-booki Charyzmat światło-życieCharyzmat i wierność i Godziny Taboru dostępne są w formatach epub i mobi w księgarni partnerskiej DlaDucha.pl. Serwis udostępniający katolickie e-booki i audiobooki prowadzony jest przez małżeństwo z Domowego Kościoła archidiecezji warszawskiej.